Medya ve pazarlama sektöründe adeta bir bomba etkisi yaratan pandemi etkisini 2021 yılında da hissettirecek gibi görünüyor. Peki şirketler geçtiğimiz yıl bu pandemi sürecinde neler öğrendi? Ya da daha yeni neler uygulaması gerekiyor.

Yeni normalin yeni senesi 2021!

İlgi Çekici İçerikler;

Her dönemde olduğu gibi 2021’de de ilgi çekici içerikler üretmek e ticaret sitelerinin tıklanma oranlarını arttırıyor. Ancak bunun yanında kaliteli içerik üretmek de önemli. Hedef kitleyi doğru tanımladığınız, trendleri takip ettiğiniz, yaratıcı fikirlerle donattığınız içerikler üretmelisiniz.

Soyut Tasarımlardan Geometrik Şekillere;

2020 yılında daha soyut tasarımların ilgi çektiğini gördük, 2021 yılı içerisinde de geometrik şekillerin ön plana çıktığını gözlemlemekteyiz. Ancak bu şuanda bir öngörü, trendi yıl içerisinde takip etmek şirketlerin ilgi çekici içerik üretmesinde avantaj sağlayacaktır.

Kaliteli Reklam İçerikleri;

Reklamları oluştururken google hedeflemeyi tüketicinin; demografik bilgilerinden, geçmiş satın alma davranışlarından ve site ziyaretlerinden faydalanır. Böylece ürün ya da hizmetlerinizle doğrudan ilgisini çekecek kullanıcılara ulaşabilir ve hedef kitlelerinizi özelleştirebilirsiniz. Reklam içeriklerinizi üretirken kaliteli görsel/video kullanmaya özen göstermelisiniz. Hedef kitlenizde ürünü bir an önce satın alma isteği uyandıran reklam sloganları üretmelisiniz.

Published On: Şubat 22nd, 2021 / Categories: Blog /

E Posta Bülteni

Kampanyalar ve yeniliklerden haberdar olmak için e-posta bültenimize kayıt olun.

Mesajın için teşekkürler. Gönderildi.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Verilerimi göndererek iletişim kurulmasını kabul ediyorum.