Son zamanlarda e-ticaret sitelerinin başarı kazanması için pek çok faktörü bir arada bulundurması gerekmektedir. Bu faktörlerden biri blog kullanımıdır. Günümüzde blog kullanmak e-ticaret siteleri için henüz yeni sayılabilir. Ancak konsepti olan e-ticaret siteleri için blog yayınlamak çok kritiktir.

Siz de ERCSOFT alt yapısında oluşturacağınız e-ticaret sitenizde alacağınız blog yayını ile şu avantajları elde edeceksiniz;

  • En önemli nedenlerden biri SEO amaçlı olmasıdır. E-ticaret sitesinde yayınlanacak blog yazılar şirketinize güzel bir akış getirecektir. Bu yazılar pek çok arama motorunda indekslenir ve arama sonuçları içerisinde gösterilmektedir. Böylece SEO kurallarına uygun ve güçlü alt yapıda bir blog e-ticaret siteleri için önem taşımaktadır. Sitedeki akışın artması satışlardaki artışa yardımcı olmaktadır. Blog yayını e-ticaret sitelerinin devamlı olarak güncel kalmasını sağlar. Güncellik de SEO kuralları için önemlidir.
  • E-ticaret sitelerinin blog yayınlamasıyla müşterileriyle arasındaki bağı güçlü kılmaktadır. Müşterisiyle bağ kuran siteler daha uzun vadede hizmet vermeye devam edecektir.
  • Yayınlanan blog yazıları müşteriyle iletişim için iyi bir araçtır. Blog yazılara yorum yapmalarına izin vermek ve yayınlamak iletişime açık olduğunuzu gösteren önemli bir yöntemdir.
  • Blog yazıları, e-ticaret sitelerinde her durumda müşteriler için değerli konumda olacaktır. Böylece e-ticaret sitesinde yalnızca satış yapmak değil, müşterileri bilinçlendirebilecek ve onların gelişmelerine destek olacak bir sosyal alan olarak kullanmaya da olanak sağlamaktadır.
Published On: Aralık 28th, 2020 / Categories: Blog /

E Posta Bülteni

Kampanyalar ve yeniliklerden haberdar olmak için e-posta bültenimize kayıt olun.

Mesajın için teşekkürler. Gönderildi.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Verilerimi göndererek iletişim kurulmasını kabul ediyorum.