Pinterest, günümüzde 200 milyonu aşkın kullanıcıya sahip bir sosyal medya platformudur. Kullanıcılarına farklı fikirler keşfetme ve paylaşma olanağı sağlamaktadır. E-ticaret işiyle ilgilenen kişiler için de bu uygulama güzel fırsatlar anlamına gelmektedir.

ERCSOFT ile pinteresti e-ticaret sitenizin gelişiminde kullanmanın faydaları şöyledir;

  • Kuruluş gayesi kullanıcılarına ürün ve çeşitli konularda fikir sağlamak olan bu platform, e-ticaret siteleri için hizmet ve ürün tanıtımı yapmak için çok etkili bir ortamdır. Pinterest ile müşterilere sunulan hizmet ve ürün tanıtımı yaparak hedef kitle genişletilebilir.
  • Pinterest e-ticaret işi ile uğraşanlara detaylı analizler yapma fırsatı vermektedir. Hem gelişmiş optimizasyon hem de analiz araçları ile detaylı bir inceleme yapmaya olanak sağlar. Hangi ürüne daha çok ilgi olduğunu görmek mümkündür. Buda reklam kampanyasını etkili yapmayı sağlamaktadır.
  • Ürün tanıtımının basit bir şekilde yapılmasına fırsat verir. Dış platformlara en çok yönlendirme yapan ve bağlantı oluşturan sosyal medya platformu olduğundan, e-ticaret sitelerine sağlanması gereken akışı kolaylıkla sağlamaktadır.
  • Pinterest, entegrasyon yapma konusunda da bir hayli başarılıdır. Hem e-ticaret sitesi hem de sosyal medya hesaplarıyla kolayca birbirine bağlanarak çalışabilmektedir.
  • Reklam yapma konusunda etkisi diğer sosyal medya platformlarına göre daha fazladır. Hem hedef kitle hem de ürüne ilgisi olan kişileri buluşturmada pinterestin başarısı görmezden gelinemez. Bununla doğru reklam yapıp kullanıcıyla buluşma imkanını e-ticaret işi yapan kişilere başarılı bir şekilde sunmaktadır.
Published On: Aralık 28th, 2020 / Categories: Blog /

E Posta Bülteni

Kampanyalar ve yeniliklerden haberdar olmak için e-posta bültenimize kayıt olun.

Mesajın için teşekkürler. Gönderildi.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Verilerimi göndererek iletişim kurulmasını kabul ediyorum.