İtibar yönetimini pek çoğumuz duymuşuzdur ya da uygulamışızdır. Peki e – ticarette itibar yönetimi ne olduğunu biliyor musunuz? İtibar yönetimi e – ticarette gerekli mi? İtibar yönetimini yapmak zorunda mıyız? Gibi sorular kafanızı kurcalayabilir. Kısa ve öz bir şekilde e – ticaret için itibar yönetimi konusunu ele alacağım.

Dijital ortamda bir şirketin itibarı daha önemlidir. Yapılan bir yanlış hareketle itibarınız ciddi derecede zarar görür. Bir kişinin yanlış değerlendirmede bulunması milyonlarca insan üzerinde etki oluşturur. Bu etki olumsuz ise itibarınız kaybolabilir. Güvenilir olmak her zaman itibarınızı güçlendireceği anlamına gelmez. Bu konuda insanların farklı deneyimleri itibarınızı daha ciddi etkiler.

E – Ticarette İtibar Yönetimi Nedir?

İtibar yönetimi, İngilizce de Reputation Management anlamına gelir. Yani, herhangi bir markayı, şirketi ya da bir kişiyi iyi bir konuma getirebilmek, başarılı göstermek için yürütülen çalışmaya denir. Marka, şirket veya şahsın itibarını güçlendirmek için belli bir çalışma yürütmek gerekir. Bu çalışmalar farklı metot ve yöntemler uygulanarak yapılmaktadır.

Bir itibarı kazanmak uzun sürse de kaybedilmesi ise saniyeleri alır. Bu bir gerçek. Siz itibarınızı güçlendirmek için günlerce çalışabilirsiniz. Ama yanlış bir hareket tüm planları hiçe sayar.

Müşteri kalitesini arttırmak, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve müşteri memnuniyeti gibi konularla itibarınızı geliştirebilirsiniz. Özellikle insanların deneyimine izin verin. Kullanıcı deneyimi ürünün daha ön plana çıkmasını sağlar ve geri bildirim uygularsanız, kazanan siz olursunuz.

Published On: Aralık 28th, 2020 / Categories: Blog /

E Posta Bülteni

Kampanyalar ve yeniliklerden haberdar olmak için e-posta bültenimize kayıt olun.

Mesajın için teşekkürler. Gönderildi.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Verilerimi göndererek iletişim kurulmasını kabul ediyorum.