Her şirketin ana gayesi ürünlerini satıp kazanç sağlamaktır. Bir firmanın ayakta kalabilmesi için elinde bulunan ürünleri satması gerekir. Eğer satış yapılmazsa şirkete bir gelir kaynağı oluşmaz. Bunun sonucunda ise istenmeyen başarısızlıklar gelir. Ancak yapılacak planlama ile bu sorunları ortadan kaldırmak mümkün.

Geleneksel satışlarda olduğu gibi e – ticarette de belli dönemler olur. Bu dönemler indirim olarak da bilinir. Her marka kendine göre bir gün belirler ve indirim kampanyası düzenler. Örneğin, şirketin kuruluşun yıl dönümünde yüzde 10 indirim gibi. Birde evrensel indirim günleri olur. Kara Cuma, 11.11 ya da 12.12 gibi indirimler yer alır. Bunlara ek olarak yaz, kış, sonbahar ve ilkbahar mevsimleri için indirim sezonu yapılır.

İndirim her zaman müşterinin ilgisini çeker. Özellikle de ciddi oranda bir indirim söz konusu olursa tüketiciyi alışverişe teşvik eder. Kandırmaca olmadan yapılan indirim kampanyaları tüketiciden muhakkak karşılık bulur.

E – Ticarette Kış Satışını Arttırmak

Kış gelmeden önce Ekim – Kasım ayları gibi satış politikasını belirlemelisiniz. Nasıl bir satış yolu izleyeceğinizi daha önceden kararlaştırmalısınız. E – ticarette kış indirimi yapmak için sepette ek indirim uygulanabilir. Sepetten önce indirim yoluna gidilebilir. Çapraz satış yöntemi de kullanmak mantıklı seçenek olacaktır. Müşterilere belli bir kombin tercihinde bulunun. Birbirini tamamlayacak ürünleri müşterilere tavsiye edin. Ücretsiz kargo ve satın alınan ürünlerden sonra kupon uygulayın.

Published On: Aralık 28th, 2020 / Categories: Blog /

E Posta Bülteni

Kampanyalar ve yeniliklerden haberdar olmak için e-posta bültenimize kayıt olun.

Mesajın için teşekkürler. Gönderildi.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Verilerimi göndererek iletişim kurulmasını kabul ediyorum.