Facebook Business Suite, e- ticaret yapan işletmelerin instagram, facebook ve Messenger hesaplarını tek bir mobil uygulama ve web sitesi altında basit ve hızlı bir şekilde yönetmeyi sağlayan bir reklam araçlarından ve e- ticaret araçlarından biridir. Bakıldığında aslında Facebook Sayfa Yöneticisi adındaki aracın yeni sürümü olarak göze çarpmaktadır.

Facebook Business Suite e-ticaret yapan firmalara şu özellikleri sunmaktadır;

  • Instagram ve facebook hesaplarına sahip olan firmaların hesaplarını birbirine entegre ederek paylaşımlarını planlayabilir, planı yapılan paylaşımın her iki sosyal platformda da paylaşılmasını sağlamaktadır.
  • Instagram DM’den ya da Facebook Messenger’dan gelen mesajların tek bir yerden görüntülenmesini ve yanıtlanmasını sağlamaktadır.
  • Instagram, facebook ve messenger’dan gelen bildirimleri tek bir yerden yönetmeyi sağlar. Böylece her bildirimi görmek için farklı farklı platformlara giriş yapmak zorunda kalınmaz.
  • Facebook Business Suite ile instagram ve facebook sayfalarına ait önemli veriler tek bir alanda görüntülenebilmektedir.
  • Facebook Business Suite sayesinde sayfalarda basit ve hızlı seviyede temel düzeyde reklam kampanyaları düzenlenebilmektedir.

Facebook Business Suite’in kullanımı şu şekildedir; mobil olarak kullanılmak isteniliyorsa, daha önceden Facebook Sayfa Yöneticisi uygulaması yüklü ise bu uygulamayı güncellemek yeterli olacaktır. Masa üstünden bağlantı sağlanacaksa facebook’ta herhangi bir hesaba giriş yapıldığında Business Suite butonu çıkacaktır. Çıkan o butona tıklayarak Facebook Business Suite platformunu masa üstünde kullanmaya başlanmaktadır.

Published On: Aralık 28th, 2020 / Categories: Blog /

E Posta Bülteni

Kampanyalar ve yeniliklerden haberdar olmak için e-posta bültenimize kayıt olun.

Mesajın için teşekkürler. Gönderildi.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Verilerimi göndererek iletişim kurulmasını kabul ediyorum.