Günümüzde en çok kullanılan yöntemlerin başında e – ticaret satışları gelir. Ancak bu e – ticaret satışlarını da kendi içinde ayırabiliriz. Bizim bugünkü konumuz sosyal medya üzerinden satış yapmak. Bunun içinde en çok kullanılan program ise Instagram. Günlük, haftalık ya da aylık olarak sosyal medya üzerinden ciddi gelir elde eden işletmeler var.

Sosyal medyanın gücünü kullanarak yapılan satışlarla insanlar hem bireysel hem de bir şirket şeklinde kazanç sağlamaları mümkündür. Ülkemizde insanlar en çok Facebook ve Instagram sosyal ağları kullanılmaktadır. Burada belirleyici olan yaş aralığınızdır. Sattığınız ürün hangi yaş kriterine uygunsa o sosyal ağı seçmelisiniz. Peki Instagram satış nedir ve nasıl yapılır? Kısaca tanımlayıp, açıklayalım.

Instagram satış, sosyal ağı kullanarak herhangi bir ürünü direkt tüketiciyle buluşturarak ticaret yapma şeklidir. Aynı geleneksel mağaza gibi sosyal ağ üzerinden ürününüzü tüketicinin beğenisine sunarsınız. Tamamen sanal ortamda olduğu için güven çok önemlidir. İyi bir satış elde etmek için müşterilerin güvenini kazanmak gerekir.

Instagram üzerinde satış yapacak kişilerin herhangi bir şirket kurma zorunluluğu yok. Ancak satılan ürünler için vergi yükümlülükleriniz olabilir. Basit bir şekilde şahıs şirketi kurarak da satış yapmayı risksiz hale getirebilirsiniz. Satış yapmak için normal Instagram profili üzerinden ürünün fotoğraflarını paylaşırsınız ve kullanıcıların ürünleri görmesiyle satış işlemi gerçekleşir. Etiket, sponsor ya da reklam vererek ürün satışını daha çabuk yapabilirsiniz.

Published On: Aralık 28th, 2020 / Categories: Blog /

E Posta Bülteni

Kampanyalar ve yeniliklerden haberdar olmak için e-posta bültenimize kayıt olun.

Mesajın için teşekkürler. Gönderildi.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Verilerimi göndererek iletişim kurulmasını kabul ediyorum.