Sanal mağaza açmak ve satışlarını online olarak yürütmek isteyenler için altın niteliğinde 5 önerimiz olacak. E ticaret serüvenine yeni başlayanlar için bu konuda öncelik vermeleri gereken noktaları açıklayacağız.

  • Nasıl Başlamalısınız?

Öncelikle e ticaret konusunda blog yazılarımızı takip etmenizi öneririz. Sonra satacağınız ürün/ürünlerin onlineda piyasasını araştırmalısınız. Ürünün fiyatı, özellikleri, diğer rakiplerinizin ödeme konusunda müşterilere sunduğu seçenekler vb.

  • Ürününüzün Reklamını Yapın!

Satışına başlayacağınız ürünlerin tanıtımlarına sosyal mecralarda yer vermelisiniz. Ürünün özelliklerini, kullanıcıya sunduğu avantajları açık bir şekilde belirtmelisiniz. Ürününüz ile alakalı müşterilerin aklında soru işareti bırakmamalısınız.

  • Etkileyici Kampanyalar

Müşterilerin online alışverişlerde kampanyalar ve kuponlara ilgisi oldukça fazla. Ürünlerinize belirli dönemlerde hazırlayacağınız kampanyalar tüketicilerin ilgisini arttırabilir. . Bunun yanında “Kargo Bedava” kampanyaları da müşteriler için oldukça ilgili çekicidir. Bir ürüne %10 indirim yapmaktansa kargo bedava yaparak indirim yüzdesini %5 veya %4 değerine çekebilirsiniz.

Yukarıda anlatmış olduğumuz tüm maddeleri hayata geçirmeden önce ilk yapmanız gereken ürünlerinizi yönetebileceğiniz, stok takibini yapabileceğiniz ve aynı zamanda e fatura hizmeti alabileceğiniz bir e ticaret entegrasyon sistemini kurmak. Sizler için sunduğumuz dijital çözümlere sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Published On: Şubat 22nd, 2021 / Categories: Blog /

E Posta Bülteni

Kampanyalar ve yeniliklerden haberdar olmak için e-posta bültenimize kayıt olun.

Mesajın için teşekkürler. Gönderildi.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Verilerimi göndererek iletişim kurulmasını kabul ediyorum.