Videoların çeşitlenmesi ve popülerleşmesi ile birlikte Youtube’a olan alaka da artmaya başlamıştır. Bununla beraber izlenme süresi, markaların analiz etmesi gereken bir parametre haline gelmiştir. Youtube videolarını pazarlamaya olan katkısını görmek için izlenme sürelerinin artışının izlenmesi gerekmektedir.

ERCSOFT ile Youtube izlenme süresini arttırmanın ipuçları şu şekildedir;

  1. Videoların hem ses hem görüntü kalitesini arttırmak, videonun izlenmesini daha keyifli hale getirecektir. İçerik güzel olsa da görüntü ve ses kalitesi kötü ise izlenmeden videodan çıkılabilmektedir.
  2. Videoların içeriği ile video başlığı birbirine uyum sağlamalıdır. Eğer video başlığında vaat edilen şey içerikte yer almıyorsa pek çok kişi videoyu izlemeden kapatmaktadır. Bu hile ne kadar izlenme sayısını arttırsa da izlenme süresini olumsuz etkilemektedir. Bu durumda kullanıcıların güveni kaybedileceği için ilerde yüklenecek videoları izlememe ile sonuçlanabilmektedir.
  3. Videoların ilgi çekici olması için ilk 15 saniye çok önemlidir. Her alanda olduğu gibi videolarda da hızlı bir tüketim yaşanmaktadır. Bu nedenle videoların ilgi çekici nitelikte olması izlenme süresinin artmasında büyük rol oynamaktadır. İlk 15 saniye videonun içeriğiyle ilgili ilgi çekici bir özet hazırlanabilir veya izleyiciyi videoda kalmaya ikna edecek bir giriş yapılması gerekmektedir.
  4. SEO çalışmalarına önem verilmelidir. Arama motorlarında üst sıralarda olmak izlenme sayısını arttıran bir faktördür.
  5. SEO çalışmalarında long tail anahtar kelimeler unsurunu kullanarak içerik üretilmesine özen gösterilmelidir. Bu özellik ile bilgi almak isteyen kişilerin ulaşmasına yardımcı olunmuş olur.
Published On: Aralık 28th, 2020 / Categories: Blog /

E Posta Bülteni

Kampanyalar ve yeniliklerden haberdar olmak için e-posta bültenimize kayıt olun.

Mesajın için teşekkürler. Gönderildi.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Verilerimi göndererek iletişim kurulmasını kabul ediyorum.